To nejlepší z Miami + NP EVERGLADES + NASA


Představení

Název:To nejlepší z Miami + NP EVERGLADES + NASATyp zájezdu:Poznávací
Země:USAZpůsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25298 17. 11. - 25. 11. 2017 (9 dní) Letecky 66 990,00 Kč Rezervovat

Neobyčejný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Floridy. Vykoupete se v průzračném moři na krásných plážích v Miami, projedete se po Overseas Highway až k nejjižnějšímu bodu USA Key West, navštívíte NP Everglades či Kennedyho vesmírné centrum. Poznejte s námi Miami, nedotčenou přírodu NP Everglades a nahlédněte do zákulisí NASA!

Letecky z Prahy

Přesné časy odletů a příletů budou zveřejněny brzy!


Program zájezdu

(1. DEN) Pátek 17. listopadu
Odlet z Prahy do Miami, následný transfer na hotel a ubytování.

(2. DEN) Sobota 18. listopadu
Prohlídka města Miami.

Prohlídku města zahájíme ve čvrti Coconut Grove ve státním parku The Barnacle Historic State Parc. V této malé oáze uprostřed velkoměsta uvidíte původní vegetaci a nejstarší dům, který se nachází na svém původním místě a který byl vybudován v 19. století. Poté budeme pokračovat procházkou ve známé čtvrti Coral Gables, vybudované v roce 1920 architektem Georgem Merrickem, který se inspiroval španělsko-italskou architekturou, typickou pru tuto oblast.

Projdeme se kolem hotelu Biltmore (byli zde ubytováni Al Capone či Judy Garlandová), Congregational Church (první kostel v této čtvrti vybudovaný ve stylu španělského baroka), Venetian Pool (jedná se o jeden z nejkrásnějších plaveckých bazénů na světě),domu architekta George Merricka, budovy radnice v Coral Gables až k Miracle Mile, nákupní ulici plné originálních obchůdků a restaurací. Nijak nás nepřekvapí množství golfových hřišť, kterých je na Floridě požehnaně. V závislosti na čase můžeme zvážit svezení známým Miami Trolley, který jezdí zadarmo po známých čtvrtích.

Po odpočinku se přesuneme do jednoho z nejkrásnějších muzeí celé Floridy, Vizcaya Museum and Gardens. Tato floridská rezidence byla vybudována v roce 1916 pro milionáře Jamese Deeringa, který si přál, aby sídlo vypadalo, jako by bylo obýváno po mnoho generací. Po jeho smrti bylo sídlo přeměněno v úchvatné muzeum, ve kterém se snoubí architektura od renesance až po neoklasicismus.

Individuální volno k nákupům na Bayside market, procházka kolem Freedom Tower (Věž svobody), American Airlines Arena (domov basketbalového mužstva Miami Heat). Po procházce kolem pobřeží se vrátíme na hotel.

(3. DEN) Neděle 19. listopadu
Celodenní výlet na mys Canaveral a Cocoa Beach.

Celodenní výlet na mys Canaveral, na kterém se nachází Kennedyho vesmírné centrum. Na vlastní oči zhlédnete místo, ze kterého startoval v roce 1969 kosmický let Apollo 11, jehož členové posádky stanuli jako první lidé na povrchu Měsíce. Centrum je domovem NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku). Budete mít možnost podívat se na rakety, film o kosmu v IMAX kině, či vystavený raketoplán Atlantis.

Odpoledne možnost přesunu na jednu z nejkrásnějších pláží Floridy, Cocoa Beach. Odpočinek na pláži u mola spojený s možností koupání. Nocleh v Orlandu.

(4. DEN) Pondělí 20. listopadu
Celodenní výlet do Universal Studios v Orlandu.

Celodenní návštěva Universal Studios v Orlandu. Tato populární studia se dělí na dva tematické parky, které se pyšní špičkovými atrakcemi s filmovou tématikou. Zcela se ponoříme do nejznámějších filmů jako „Mumie“ nebo „E.T.“. Největší a bezesporu nejlepší atrakcí je vyhlášený Kouzelnický svět Harryho Pottera s Bradavickým hradem v životní velikosti, Příčnou ulicí a Prasinkami. Toto prostředí vás vtáhne natolik že nebudete ani věřit, že je vše fikce. V parku se dále nachází několik horských drah pro milovníky adrenalinu.

V podvečerních hodinách přejezd zpět do Miami na hotel.

(5. DEN) Úterý 21. listopadu
Celodenní výlet do NP Everglades.

Celodenní výlet do NP Everglades, který se nachází v jižní části Floridy. Od roku 1979 je park zapsán mezi památky UNESCO. Je známý pro svou specifickou flóru a faunu a mokřiny plné aligátorů, které můžeme sledovat v jejich přirozeném prostředí. Do parku vstoupíme hlavní bránou a po cestě budeme zastavovat na těch nejznámějších vyhlídkách a stezkách. Za zmínku stojí i řeka Pahayokee („řeka trávy“), která je hluboká jen několik centimentrů, ale v některých místech šířka přesahuje desítky kilometrů (až 80 kilometrů). Projedeme se lodí po vodě a uvidíme i mnoho druhů ptactva a dalších zvířat žijících v národním parku. V závislosti na čase možnost vyjížďky lodí (cca 1,5 hodiny) do míst těžko přístupných. Na závěr návštěva unikátní aligátoří farmy s možností zhlédnout hadí či aligátoří show a zažít jízdu po mokřadech na tzv. vznášedlech.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

(6. DEN) Středa 22. listopadu
Celodenní výlet do nejjižnějšího bodu USA, do Key Westu.

V brzkých ranních hodinách se vydáme na dobrodružnou cestu po silnici Overseas Highway až do nejjižnějšího bodu USA Key West, které dělí od kubánské Havany 130 kilometrů vodní plochy. Toto městečko s nádechem Karibiku, ve kterém panuje mexická atmosféra, je perlou Floridských ostrovů.

Podíváme se k nejjižnějšímu cípu USA, tzv. Southernmost Point, tříbarevnému sloupu, který vyvolává pocit, že Kuba je tak blízko. Projdeme se po slavné Duval Street, která spojuje Atlantský oceán s Mexickým zálivem. Tato ulice plná muzeí, starých domů, restaurací a obchůdků je skutečnou klenotnicí Key Westu. Naštívíme dům spisovatele Ernesta Hemingwaye, který zde napsal slavný román Stařec a moře. Hned naproti se nachází Lighthouse Museum, muzeum majáku, vybudované v roce 1848. Před odjezdem zpět bude čas na toulání se místními uličkami a ochutnání skvělé kuchyně či koktejlů.

Návrat do Miami v pozdních hodinách.

(7. DEN) Čtvrtek 23. listopadu
The Ancient Spanish Monastery a relax na pláži Miami Beach.

Dopoledne návštěva The Ancient Spanish Monastery, starého španělského kláštěra. Poté odpočinek na pláži Miami Beach. Slavné pláže lemují domy ve stylu Art Deco, které se zde nachází na proslulé ulici Ocean Drive plné hudby a koktejlů. Je jich zde dohromady přes 800. 

Během tohoto dne se také nabízí možnost nákupů na známé Lincoln Road Mall.

Návrat na hotel.

(8. DEN) Pátek 24. listopadu
Podle časových možností návštěva námořního parku Seaquarium, proslulého hlavně díky svým velkolepým show s delfíny, popřípadě individuální program. Odpoledne odlet z Miami.

(9. DEN) Sobota 25. listipadu
Přílet do Prahy.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.


Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Miami – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 6x ubytování v Miami
 • 1x ubytování v Orlandu
 • výlet do NP Everglades
 • výlet do nejjižnějšího bodu USA Key West
 • výlet na mys Canaveral
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • jízdné hromadnou dopravou
 • vstupné na místě (Universal Studios, Kennedyho vesmírné centrum, park Everglades atd.)
 • vstupní povolení ESTA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

Cestovní pojištění

 • EASY (48 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (114 Kč / den / osoba)

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Kennedy Space Center: dospělý 1 410 Kč, dítě 1 130 Kč
 • Universal Studios Island of Adventure: dospělý 4 490 Kč, dítě 4 350 Kč

Podrobnosti

Pasové a vízové povinnosti

Pro cesty do USA, v rámci bezvízového styku (turistika nebo krátkodobá obchodní cesta do 90 dnů pobytu), je potřeba mít biometrický cestovní pas. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Dále je třeba provést, na internetové stránce http://esta.cbp.dhs.gov, registraci v rámci programu ESTA. Výsledkem registrace je vystavení předběžného souhlasu s cestou, který je platný dva roky nebo do doby změny údajů u žadatele (např. změna jména, cestovního dokladu aj.). Nadále platí povinnost, pro všechny cestující směřující do USA, vyplnit formulář Celní deklarace, který obdrží cestující od palubního personálu v letadle či na lodi.

„Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (např. obchodní B1 nebo turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občanem jmenovaných zemí. Výše uvedené omezení se netýká zaměstnanců státní správy ČR a příslušníků Armády, pracovníků humanitárních organizací a osob, které do uvedených zemí cestovaly za prokazatelně obchodním účelem.“

Doporučujeme si před cestou pořídit kopie dokladů a vzít s sebou několik fotografií pasového formátu a uschovat vše na odděleném místě.

Zdravotní podmínky

Cestovní pojištění pro pobyt v USA není povinné, ale doporučujeme si ho zajistit. S ohledem na finanční komplikace, které by mohly nastat v případě nutnosti lékařského ošetření z důvodů úrazu, dopravní nehody aj. Po návratu z cesty můžete požadovat finanční obnos od zdravotní pojišťovny, u které jste pojištěni.

Průkaz zdravotního pojištění mějte vždy u sebe, po celou dobu pobytu.


Organizátor zájezdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o. se sídlem v Ostravě.
Pojištění proti úpadku sjednáno u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Můžete zaplatit teď jen 27 495 Kč a doplatek do 17. 10.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1