To nejlepší z New Yorku + MĚSTA VÝCHODU USA + NIAGÁRSKÉ VODOPÁDY


Představení

Název:To nejlepší z New Yorku + MĚSTA VÝCHODU USA + NIAGÁRSKÉ VODOPÁDYTyp zájezdu:Poznávací
Země:USAZpůsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25319 22. 9. – 2. 10. 2017 (11 dní) Letecky 69 990,00 Kč Rezervovat

Americké zážitky z východu. Poznávací zájezd s průvodcem za zajímavostmi New Yorku, Washingtonu, Philadelphie a jiných míst. Projedete se lodí k soše Svobody i k Niagárským vodopádům, zhlédnete Bílý dům, ochutnáte slavnou čokoládu Hershey, užijete si atmosféru gospelové bohuslužby, okouknete kasína v Atlantic City a rázem si budete připadat jako v Las Vegas. Zažijte s námi majestátní, nespoustanou i hravou Ameriku východního pobřeží!

Letecky z Prahy

Přesné časy odletů a příletů budou zveřejněny brzy!


Program zájezdu

(1. DEN) Pátek 22. září
Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách. Transfer z letiště na ubytování.

V závislosti na příletovém čase bude možná večerní procházka na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa. Prošli bychom se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec.

Návrat na hotel.

Ubytování je v hotelu: Best Western Plaza Hotel***

(2. DEN) Sobota 23. září
Dnešní den začneme jednou z nezbytností, kterou nevynechá žádný turista v New Yorku, plavbou lodí na Liberty Island, na kterém majestátně stojí socha Svobody. Během plavby uvidíme také „ostrov nadějí“ Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v „novém světě“. V ceně plavby je také vstup do podstavce nejznámější sochy světa a rovněž vstup do Muzea Imigrace na Ellis Island.

Poté se kolem překrásného novogotického kostela Trinity Church vydáme tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, na níž je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme majestátní budovu Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a také impozantní budovu Newyorské burzy.

Po Wall Street dorazíme až do bývalého přístaviště South Street Seaport s množstvím obchůdků, restaurací a kaváren, odkud se nám naskytne působivý výhled na jeden ze symbolů města, majestátní Brooklynský most.

Poté dojdeme kolem nejstaršího newyorského kostela a zároveň jediného dochovaného kostela koloniální doby St. Paul Chapel až na nejsmutnější místo novodobé historie, hlubokou jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, které zájemci budou moci navštívit. Komu návštěva muzea nebude po chuti, může se pokochat výhledem na město z nejvyšší newyorské budovy, tzv. One World Trade Center (stojící na místě „Dvojčat“), případně si užít nákupů v oblíbeném obchodním centru Century 21.

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

(3. DEN) Neděle 24. září
Ráno se vydáme do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kam si Newyorčané chodí odpočinout. Ještě než prozkoumáme tuto ohromnou zelenou plochu v  srdci města, uvidíme během naší ranní procházky také architektonicky zajímavou budovu Guggenheimova muzea, které se přezdívá „obří vývrtka“, nebo jedno z největších amerických muzeí Metropolitní muzeum umění se sbírkou čítající zhruba dva miliony exponátů.

Po návštěvě nejzajímavějších míst v Central Parku se po Páté Avenue, lemované paláci s obchody předních světových značek, společně vydáme k další přední newyorské atrakci, světoznámému Rockfellerovu centru, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na kluzišti a pro každého návštěvníka je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Uvidíme také nedalekou katedrálu Sv. Patrika, která je jakýmsi malým vydáním kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa.

Po Páté Avenue budeme dále pokračovat procházkou k jednomu z nejznámějších newyorských mrakodrapů, Empire State Building. Ve večerních hodinách mohou zájemci navštívit vyhlídku v 86. a 102. patře nebo si užít nákupů v nedalekém obchodním domě Macy’s.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách nebo individuálně.

(4. DEN) Pondělí 25. září
V ranních hodinách se vypravíme do Philadephie, města, které je symbolem americké nezávislosti. Philadephie je totiž doslova kolébkou amerického národa a dokonce byla nějaký čas americkým hlavním městem, ještě před vybudováním Washingtonu D.C. Během prohlídky navštívíme Národní historický park Independence, jehož přezdívka je „Nejhistoričtější čtvereční míle Ameriky“, protože se kolem něj nachází několik budov velkého historického významu.

Společně uvidíme místa, na kterých byly sepsány nejdůležitější americké dokumenty. Neunikne nám nejvýznamnější philadelphská památka, budova Independence Hall, která je vlastně místem zrodu USA, protože zde byla podepsána Deklarace nezávislosti, jejímž prostřednictvím třináct amerických kolonií 4. července 1776 vyhlásilo svou nezávislost na Velké Británii. Zhlédneme také budovu National Constitution Center, v níž se zájemci budou moci poutavou formou dozvědět informace o podpisu Ústavy Spojených států, která tvoří základní zákon země.

Se zrodem amerického státu jsou spojena také místa jako Náměstí nezávislosti nebo budova Liberty Bell Center, ve které je vystaven Zvon svobody, jehož zvonění svolávalo občany k prvnímu veřejnému vyhlášení Deklarace nezávislosti.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování z Philadelphie na sever směrem k Niagárským vodopádům.

(5. DEN) Úterý 26. září
V brzkých ranních hodinách odjezd k Niagárským vodopádům. Převážná část dnešního dne bude patřit jednomu z přírodních divů USA, ohromné vodní mase Niagarských vodopádů, ležící na hranici s Kanadou. Vodopády jsou staré více než 10 000 let a padají z úctyhodné výšky 54 metrů. U Niagárských vodopádů, jimiž protéká nejvíce vody na světě, je celá řada atrakcí – plavba na lodích k vodopádům, cesta po dřevěné stezce k vodopádům... Podle zájmu bude možno si některou z atrakcí vybrat. Individuálně si pak budeme moci projít turistické cesty vedoucí podél vodopádů a také si budeme moci užít ohromující výhled z vyhlídkové plošiny Observation TowerOdpočinout si pak budeme moci v některé z mnoha restaurací, které se u vodopádů nachází.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

Ubytování je v hotelu: Holiday Inn Express New Columbia

(6. DEN) Středa 27. září
V ranních hodinách se opět vypravíme na cestu a naší první zastávkou bude městečko Hershey. Tady se už od počátku 20. století line vůně kakaa – stojí tu totiž továrna na nejznámější americkou čokoládu Hershey’s. Společně se zúčastníme poutavé cca hodinové prohlídky spojené s 4D čokoládovou show v Hershey Chocolate World.

Po ochutnávce sladké dobroty budeme pokračovat do městečka Gettysburg, které je velmi důležitým místem americké historie. V Gettysburgu totiž došlo k jedné z důležitých bitev americké občanské války, během níž zahynulo 50 000 osob, tj. nejvíce ze všech bitev na území USA. Prohlédneme si návštěvnické centrum v blízkosti bitevního pole, které vystavuje zbraně, uniformy a četné artefakty z bitvy. Součástí prohlídky je také show, která nám přiblíží průběh bojů. Neopomeneme navštívit ani Gettysburský národní hřbitov s hroby tisíců vojáků, na němž kdysi Abraham Lincoln pronesl jeden ze svých slavných projevů.

V pozdních odpoledních hodinách se pak vypravíme na ubytování ve Washingtonu D.C.

Ubytování je v hotelu: Adam's Inn

(7. DEN) Čtvrtek 28. září
Dnešní den začneme prohlídkou Washingtonu D. C., hlavního města Spojených států amerických. Nejprve se podíváme na jednu z nejstřeženějších budov na světě, sídlo americké vlády Kapitol, který se tyčí na kopci Capitol Hill nad městem.

Poté nás čeká procházka kolem muzeí a nejvýznamnějších pamětihodností města. Budeme se pohybovat především po hlavní třídě National Mall, kolem které najdeme drtivou většinu předních washingtonských muzeí a památníků. Naší pozornosti neunikne vysoký obelisk vztyčený na počest prvního amerického prezidenta, tzv. Washington Monument nebo budova Národních archivů, ve které jsou uloženy nejvýznamnější americké dokumenty – Prohlášení o nezávislosti, americká Ústava nebo Listina práv a svobod. Podíváme se také k Fordovu divadlu, ve kterém došlo k vraždě prezidenta Lincolna, a samozřejmě také k sídlu amerického prezidenta na Pennsylvania Avenue, Bílému domu.

Po National Mall pak budeme pokračovat dále, kolem Památníku války ve Vietnamu až k působivému Lincolnovu památníku připomínajícímu řecký chrám.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování s průvodcem nebo individuálně.

(8. DEN) Pátek 29. září
V ranních hodinách se podíváme k sídlu amerického ministerstva obrany, Pentagonu, a prohlédneme si památník obětem útoku na tuto budovu 11. září 2001. Budeme pokračovat na Arlingtonský národní hřbitov, jehož jednoduché bílé náhrobky padlých amerických vojáků nám budou známé z mnoha amerických filmů. Prohlédneme si hrob prezidenta Kennedyho a jeho rodiny a také se vydáme k hrobu neznámého vojína, u nějž stojí čestná stráž.

V odpoledních hodinách se přemístíme do Atlantic City, které je právem nazývaný Las Vegas východu. Ve večerních hodinách budeme mít možnost nasát atmosféru všudypřítomných kasin. Příjezd na hotel, ubytování.

(9. DEN) Sobota 30. září
Prohlídka města Atlantic City. Toto město je právem přirovnáváno ke slavnějšímu městu Las Vegas, které je známé díky svým kasinům. Atlantic City ve státě New Jersey nabízí atmosféru plnou her a gamblingu. Projdeme se po slavné Boardwalk, pobřežním molu z roku 1890 a budeme vnímat jedinečnou atmosféru tohoto města, které posloužilo jako inspirace pro celosvětově známou hru Monopoly.

Po odpočinku se vydáme v odpoledních hodinách na ubytování do New Yorku.

Ubytování je v hotelu: Best Western Plaza Hotel***

(10. DEN) Neděle 1. října
Dnešní den bude patřit newyorské afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá nedělními gospelovými bohoslužbami v baptistických kostelech. Zájemci se mohou jedné z působivých bohoslužeb ve stylu filmu „Sestra v akci“ zúčastnit a odnést si tak nezapomenutelný zážitek.

Po bohoslužbě si společně prohlédneme hlavní tepnu kdysi nebezpečného Harlemu se spoustou obchodů, restaurací a také proslulým divadlem Apollo, ve kterém začínala nejedna hvězda černošského nebe. V harlemských ulicích, ve kterých vystupovali takoví umělci jako Duke Ellington nebo Louis Armstrong a kde se zrodil jazz, je také možnost ochutnat vynikající kuchyni a výhodně nakoupit. Zájemci se pak mohou vydat na nedaleký tradiční africký trh a obstarat si originální suvenýry.

V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet z New Yorku.

(11. DEN) Pondělí 2. října
Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí jsou první a poslední den určeny především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky


Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – New York – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • autobusovou dopravu dle programu
 • 9x ubytování v hotelech ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 9x snídaně
 • vstupenku do čokoládovny Hershey´s World
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupní povolení ESTA 500 Kč (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas)
 • MHD v New Yorku (cca 45 USD)
 • vstupné na místě (cca 60 USD)

Podmínky pro přepravu zavazadel

csa usa

 

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Empire State Building: dospělý 1 630 Kč, dítě 1 460 Kč, senior 1 550 Kč
 • Plavba k Soše Svobody vč. vstupu do podstavce: dospělý 520 Kč, dítě 260 Kč, senior 400 Kč

Cestovní pojištění

 • EASY (48 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (118 Kč / den / osoba)

Můžete zaplatit teď jen 22 495 Kč a doplatek do 6. 5.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1