To nejlepší z Osla + HOLMENKOLLEN


Představení

Název:To nejlepší z Osla + HOLMENKOLLENTyp zájezdu:Poznávací
Země:NorskoZpůsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
24808 9. 6. - 12. 6. 2017 (4 dny) Letecky 12 990,00 Kč Rezervovat

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Osla. Navštívíte proslulý Frognerpark, jedinečné muzeum Fram s polární lodí, muzeum vikingských lodí či voru Kon-Tiki a pokocháte se pohledem na třpytící se Oslofjord ze skokanského můstku Holmenkollen. Vydejte se s námi za perlami nejstarší ze skandinávských metropolí a poznejte Oslo!

Letecky z Prahy

Přesné časy odletů a příletů budou zveřejněny brzy!


Program zájezdu

(1. DEN) Pátek 9. června
Odlet z Prahy v odpoledních či večerních hodinách, přílet do Osla, přesun do centra, ubytování.

Program prvního dne bude přizpůsoben letovému řádu. Dle časových možností první seznámení s městem a procházka s průvodcem.

(2. DEN) Sobota 10. června
Celodenní prohlídka nejkrásnějších míst metropole s průvodcem.

Po snídani se vypravíme do centra města. Projdeme se po hlavní obchodní ulici a promenádě Karl Johansgate, která prochází od hlavního nádraží až ke Královskému paláci. Cestou spatříme budovu Dómu na náměstí Stortorget, budovu Parlamentu, Univerzity, Národního divadla a dojdeme až ke Královskému zámku, který obklopuje zámecký park.

Poté budeme pokračovat k monumentální budově radnice (Rådhuset) obložené pálenými cihlami, která přestavuje výrazný symbol města. Radnice je místem, kde se každoročně 10. prosince koná prestižní ceremoniál při příležitosti udělování prestižní Nobelovy ceny míru. V Oslu také sídlí Nobelovo mírové centrum, jehož expozice informuje o A. Nobelovi a všech nositelích této unikátní ceny.

Můžete se také těšit na procházku po Aker Brygge – hale loděnic přebudované na moderní nákupní a kulturní centrum – nachází se zde množství restaurací, kaváren, butiků a galerií. Poté se projdeme kolem středověké pevnosti Akerhus, která se tyčí nad osloským fjordem, až k jedinečné moderní budově Opery (Operahuset), která byla slavnostně otevřena v roce 2008 a má připomínat ledovou kru pomalu se potápějící do fjordu.

V odpoledních hodinách navštívíme jednu z nejoblíbenějších norských atraktivit – Frognerpark, známý také jako Vigelandův park. Jedná se o rekreační oblast se sochami významného sochaře Gustava Vigelanda. Mezi jinými spatříme také jeho 17 metrů vysoký monolit, jenž je tvořen 121 vzájemně propletenými těly, a také symbol města, kterým je socha Sinnataggen v překladu „vztekající se chlapeček“.

Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

(3. DEN) Neděle 11. června
Den věnovaný unikátním osloským muzeím.

Po snídani přejezd k budově Radnice, kde nasedneme na lodní taxi, které nás pohodlně zaveze na poloostrov Bygdøy,kde budete mít možnost celý den věnovat návštěvě zdejších nejkrásnějších norských muzeí.

Doporučujeme navštívit Muzeum Fram, jehož hlavním exponátem je polární loď Fram, ve které F. Nansen uskutečnil plavbu do Arktidy a R. Amundsen s ní jako první člověk dobyl jižní pól. K muzeu byla přistavěna nová budova, jež je věnována lodi Gjøa, kterou jako první Amundsen proplul Severozápadní cestou od Grónska.

Dále stojí za návštěvu také Muzeum Kon-Tiki, které představuje zachovalý vor Kon-Tiki a také dlouhý člun z papyru Ra II., se kterým Heyerdahl přeplul Atlantik.

Jedinečným zážitkem je také návštěva Muzea vikingských lodí, kde budete obdivovat tři vzácné kusy z 9. století. Nejvzácnější je loď z Osebergu, jež je bohatě zdobena a nejlépe zachována.

Zájemci se mohou také vydat do Národopisného muzea – Norsk Folkemuseum, jehož hlavní atrakcí je muzeum pod širým nebem (skanzen) – tvoří ho staré měšťanské domy, dvory, stáje a další historické objekty, nejzajímavějším exponátem je dřevěný kostelík z Golu v Hallingdalu, který se datuje do roku 1200.

Návštěva těchto netradičních muzeí představuje zlatý hřeb prohlídky Osla.

Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

(4. DEN) Pondělí 12. června
Návštěva Holmenkollenu, úchvatné výhledy, v odpoledních hodinách odlet do Prahy.

Dopoledne se se zájemci vydáme do sportoviště zimních olympijských her Holmenkollen, kde spatříme 371 metrů vysoký skokanský můstek, z jehož vrcholu se otevírá nezapomenutelný pohled na území celého hlavního města a přilehlého fjordu. Můstek byl postaven u příležitosti zimních olympijských her v roce 1952 a patří mezi největší turistické atrakce Skandinávie. K můstku náleží také lyžařské muzem (Skimuseet), které obsahuje cenné lyžařské exponáty (lyže staré 2 500 let a další).

V odpoledních hodinách odjezd na letiště, odpoledne či večer odlet do ČR.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.


Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Oslo – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel viz níže)
 • 3x ubytování v Oslu v hotelu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 3x snídani
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • přesuny místní dopravou v Oslu (včetně transferu z letiště)
 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

norwegian

 

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 23 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo za příplatek 1 000 CZK - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (79 Kč / den / osoba)

Organizátor zájezdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o. se sídlem v Ostravě
Pojištění proti úpadku sjednáno u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Můžete zaplatit teď jen 6 495 Kč a doplatek do 9. 5.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1