To nejlepší z Ottawy + MĚSTA VÝCHODU KANADY + NIAGÁRSKÉ VODOPÁDY


Představení

Název:To nejlepší z Ottawy + MĚSTA VÝCHODU KANADY + NIAGÁRSKÉ VODOPÁDYTyp zájezdu:Poznávací
Země:KanadaZpůsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25310 19. 9. - 27. 9. 2017 (9 dní) Letecky 52 990,00 Kč Rezervovat

Kanadské zážitky naživo. S průvodcem, který vám ukáže nejzajímavější místa jihovýchodní Kanady jako nikdo jiný. Objevíte Ottawu, historický Québec, Montréal i Toronto. Projedete se pod Niagárskými vodopády, na Toronto se budete dívat přes skleněnou podlahu CN Toweru a ochutnáte místní vínko. Kanada pro pravé cestovatele – vyrazte prožít Zemi javorového listu!

Letecky z Prahy

Přesné časy odletů a příletů budou zveřejněny brzy!


Program zájezdu

(1. DEN) Úterý 19. září
Odlet z ČR, přílet do Montrealu. Objednaným transferem příjezd na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu večerní procházka.

Ubytování je v hotelu: Terrasse Royale Hotel***

(2. DEN) Středa 20. září
Dnes si prohlédneme druhé největší kanadské město, francouzsky mluvící Montreal.

Prohlídku začneme na kopci Mount Royal, na kterém se nachází největší kostel na území Kanady, St. Joseph Oratory, dokončený v 60. letech 20. století. Naši procházku městem pak zahájíme v přístavní čtvrti Vieux Port u řeky svatého Vavřince, který je místem zrodu Montrealu. Poté už budeme pokračovat do Starého města, jehož dominantou je bazilika Notre Dame, která se řadí k nejvýznamnějším historickým kanadským památkám. Při naší procházce uvidíme mimo jiné jednu z nejstarších kanadských budov, kterou je Starý seminář sulpiciánů zasvěcený mnichům, kteří kdysi koupili ostrov Montreal. Dále nám neunikne budova Justičního paláceNelsonův sloup postavený na počest vítěze bitvy u Trafalgaru, a dorazíme až ke Staré radnici a bývalé tržnici se stříbrnou kupolí a kolonádami Marché Bonsecours.

V odpoledním individuálním volnu pak budeme moci obdivovat uličky Starého města nebo třeba navštívit ostrov, kde se konala výstava Expo 67.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování s průvodcem nebo individuálně.

(3. DEN) Čtvrtek 21. září
Dnešní den bude patřit fakultativnímu výletu, v němž se snoubí příroda, historie i ochutnávka kanadských vín.

V ranních hodinách vyrazíme ke kouzelným vodopádům Chutes Montmorency, které jsou dokonce o třicet metrů vyšší než Niagárské vodopády. Až se pokocháme pohledem na vodní masu, přesuneme se do nedalekého města Québec, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a které je jediným opevněným městem v Severní Americe. Při naší procházce městem s nezaměnitelným francouzským šarmem uvidíme místní Citadelu, kterou si zájemci budou moci prohlédnout také zevnitř a pokochat se nádhernými vyhlídkami na řeku Sv. Vavřince pod sebou. Citadela je obklopena rozlehlým parkem Champs-de-Bataille, ve kterém se odehrála osudová bitva mezi kanadskými a francouzskými oddíly. Dále budeme pokračovat do Starého města s katedrálou Notre-Dame-de-Quebec, nejstarší severoamerickou katedrálou na sever od Mexika.

A protože se nacházíme v úrodném kraji vinic, na závěr dne se odměníme ochutnávkou místních vín u lokálních pěstitelů.

Ve večerních hodinách návrat do Montrealu.

(4. DEN) Pátek 22. září
Dnešní den se vypravíme na výlet do kanadského hlavního městaOttawy, kterému se právem přezdívá „Washington severu“.

Naši prohlídku začneme u impozantní budovy kanadského Parlamentu, okolo kterého uvidíme sochy některých významných osobností kanadské historie. Spatříme také věčný oheň, kolem nějž vlají vlajky všech kanadských provincií. Z kopce Parliament Hill, na kterém budova parlamentu stojí, si budeme moci vychutnat nádherný výhled na řeku Ottawu. Uvidíme také nedalekou Mírovou věž, postavenou na památku kanadských vojáků padlých v 1. světové válce. Naše kroky dále povedou k trhu Byward Market v centru města s množstvím stánků, obchůdků a restaurací. Zde bude čas na odpočinek a občerstvení.

Dále se vydáme po tzv. Historické míli, hlavní ottawské třídě, Sussex Drive lemované muzei a galeriemi. Dorazíme až k hlavnímu kostelu Basilica of Notre Dame postaveném v novogotickém slohu a impozantní budově Kanadské národní galerie. Naší pozornosti neunikne ani známý Rideau Canal s osmi zdymadly, který se řadí k jednomu z  nejoblíbenějších fotomotivů města a v zimě se stává obrovským kluzištěm. Nocleh v Ottawě.

Ubytování je v hotelu: Capital Hill Hotel and Suites***

(5. DEN) Sobota 23. září
Dopoledne strávíme v impozantním Gatineau Parku plném přírodních scenérií. Projdeme se okouzlující kanadskou přírodou a budeme pozorovat, jak Kanaďané tráví víkendový den.

Poté navštívíme farmu zabývající se výrobou javorového sirupu a jiných dobrot. Strávíme zde příjemné odpoledne, které zakončíme v místní restauraci, kde vyzkoušíme „javorové“ párky a jiné místní speciality. 

V odpoledních hodinách odjezd do Toronta, kam dorazíme ve večerních hodinách. Bude následovat ubytování a nocleh.

Ubytování je v hotelu: Strathcona Hotel Downtown***

(6. DEN) Neděle 24. září
Dnešní den věnujeme prohlídce největšího kanadského města, Toronta.

Naše poznávání začneme přímo u hlavní městské dominanty, věže CN Towernejvyšší budovy v Kanadě. Zájemci budou moci věž navštívit a užít si prosklený výtah i podlahu a nezapomenutelné vyhlídky. Vstupenky na CN Tower včetně oblíbeného obědového menu zajistí průvodce na místě

Po návštěvě věže budeme pokračovat dále a uvidíme nádraží Union Station, impozantní budovu z 30. let a také budovu Královské kanadské banky, jejíž okna jsou potažena pravým zlatem. Po hlavní tepně města, ulici University Street, se vypravíme až do místní Čínské čtvrti, ve které bude čas na odpočinek, oběd a případné nákupy. Poté se přesuneme na náměstí Nathan Phillips Square, do pravého centra města, kde budeme moci obdivovat obrovské fontány, které stříkají více než 45 000 litrů vody za minutu. Neunikne nám budova Staré a Nové radnice ani půvabný kostel Nejsvětější trojice, patřící k nejstarším stavbám ve městě.

Na závěr dne se vydáme na Yong Street, nejdelší ulici v Severní Americe, na které mohou zájemci navštívit jeden z místních magnetů – obrovský obchodní komplex Eaton Centre se stovkami obchodů, desítkami restaurací a rozmanitými možnostmi zábavy. 

Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně ve večerních hodinách.

(7. DEN) Pondělí 25. září
Dnešní den věnujeme návštěvě světoznámé přírodní památky, Niagarských vodopádů.

V brzkých ranních hodinách se vydáme na cestu k jednomu ze symbolů Severní Ameriky a současně jednomu z nejznámějších přírodních zázraků světa, impozantním Niagarským vodopádům, ležícím na kanadsko-americké hranici. U Niagárských vodopádů, jimiž protéká nejvíce vody na světě, je celá řada atrakcí – plavba na lodích k vodopádům, cesta do nitra skály a pohled na padající vodopády z bezprostřední blízkosti, přejezd lanovkou přes řeku. Podle zájmu bude možno si některou z atrakcí vybrat. Individuálně si pak budeme moci projít turistické cesty vedoucí podél vodopádů a také se zastavíme na místě, kde lze sejít až k řece a pokochat se pohledem na průzračně čistou řeku. 

Poté se přesuneme do nedalekého městečka Niagara-on-the-Lake, ležícího na břehu Ontarijského jezera. Toto město bývá díky souboru budov z 19. století a malebné poloze označováno za jedno z nejkrásnějších kanadských měst. Projdeme si hlavní ulici Queen Street, na níž uvidíme budovu Staré lékárny z 19. století a historické obchůdky. Neunikne nám ani starý viktoriánský hotel Prince of Wales nebo zvonice postavená na památku obětem 1. světové války.

Návrat zpět do Toronta v pozdních večerních hodinách.

(8. DEN) Úterý 26. září
Dopoledne individuální volno v Torontu, které je možné využít k návštěvě muzeí nebo k nákupům.

Nabízí se například návštěva Baťova muzea obuvi. Tomáš Baťa po své emigraci do Kanady přemístil vedení své firmy ze Zlína právě do Toronta, kde v roce 2008 také zemřel. V muzeu je vystaveno na 10 000 párů bot, včetně obuvi ze starověkého Egypta nebo bot Eltona Johna. Zájemci mohou navštívit také největší kanadské muzeum Royal Ontario Museum s rozmanitými exponáty nebo si k prohlídce vybrat jednu z mnoha uměleckých galerií.

V odpoledních hodinách transfer na letiště v Torontu a odlet zpět do ČR.

(9. DEN) Středa 27. září
V odpoledních hodinách přílet zpět do Prahy.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí jsou první a poslední den určeny především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Montreal a Toronto – Praha s přestupy
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • 7x ubytování v hotelech v Montrealu, Ottawě a Torontu ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 7x snídaně
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • objednaná autobusová doprava mezi městy Montreal, Ottawa a Toronto
 • odpolední program na farmě javorového sirupu Wheelers vč. ochutnávky
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupní povolení eTA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do Kanady je vyžadován biometrický pas), poplatek za vyřízení 250 Kč/os.
 • výlet do Québecu a k Niagárským vodopádům
 • cestovní pojištění
 • MHD ve městech (cca 25 CAD)
 • vstupné na místě (cca 130 CAD: CN Tower vč. obědového menu 100 CAD, Baťovo muzeum 14 CAD, zpáteční lanovka Montmorency Falls 15 CAD)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

csa usa

 

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Fakultativní výlet Québec s Montmorencyho vodopády: dospělý 3 300 Kč
 • Fakultativní výlet k Niagárským vodopádům: dospělý 2 500 Kč

Cestovní pojištění

 • EASY (48 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (114 Kč / den / osoba)

Můžete zaplatit teď jen 26 495 Kč a doplatek do 19. 8.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1