To nejlepší ze Švýcarska + MATTERHORN


Představení

Název:To nejlepší ze Švýcarska + MATTERHORNTyp zájezdu:Poznávací
Země:ŠvýcarskoZpůsob dopravy:Autobusem

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
25240 20. 9. - 24. 9. 2017 (5 dní) Autobusem 9 490,00 Kč Rezervovat

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, který vás provede Švýcarskem jako nikdo jiný. Navštívíte Luzern s Kaplovým mostem, středověký Sion, největší evropský vodopád a pokocháte se výhledem na „nejkrásnější“ evropskou horu Matterhorn. Projedete se lodí po Ženevském jezeře a vláčkem do Zermattu. Pojeďte s námi a zažijte Švýcarsko, na které se nezapomíná!

Cesta vlakem z Täsch do Zermattu a zpět v ceně

3 místa odjezdu

Místo odjezdu autobusu v Ostravě
Popis: Ostrava, parkoviště naproti DKMO, ul. 28.října (tram zast. Krajský úřad)

Místo odjezdu autobusu v Brně
Popis: Brno, čerpací stanice Shell naproti autobusového nádraží Zvonařka

Místo odjezdu autobusu v Praze
Popis: Praha - Zličín, autobusové stanoviště číslo 1


Program zájezdu

(1. DEN) Středa 20. září
Odjezd z ČR autobusem Radynacestu ve večerních až nočních hodinách dle nástupních míst.

(2. DEN) Čtvrtek 21. září
Návštěva mohutného Rýnského vodopádu, středověkého města Luzern a kouzelného skanzenu Ballenberg.

V ranních hodinách přijedeme k největšímu vodopádu EvropyRýnskému vodopádu. Impozantní vodní masa je široká 150 metrů, vysoká 25 metrů a v deštivém období jí protéká až 1 100 m³ za sekundu.

Dalším bodem dnešního programu bude návštěva města Luzern. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů.

V odpoledních hodinách se přesuneme do malebného skanzenu Ballenberg, muzea pod širým nebem, které tvoří přibližně sto venkovských objektů pocházejících z různých oblastí Švýcarska – v některých z nich se nacházejí také dílny, kde řemeslníci provozují některá tradiční řemesla a vyrábějí typické švýcarské produkty.

Odjezd na ubytování do okolí historického města Sion.

(3. DEN) Pátek 22. září
Malebná města Švýcarské riviéry, pohádkový hrad Chillon, večerní procházka po středověkém Sionu.

Dnešní den strávíme na Švýcarské riviéře, jak se také přezdívá krásným břehům Ženevského jezera. Navštívíme město Lausanne, druhé největší město na břehu tohoto jezera, jeho malebné centrum a nádhernou katedrálu. Projdeme se kolem jezera a nevynecháme ani návštěvu zajímavého Olympijského muzea. Poté nás bude čekat příjemný lodní výlet po Ženevském jezeře do dalšího z rekreačních středisek, kterým je městečko Vevey. Vevey se spojeno s velikánem němého filmu Charlie Chaplinem, který zde žil, tvořil a je zde také pohřben. Nově zde bylo v roce 2016 otevřeno i jeho muzeum (Chaplin´s World).

Odpoledne se přesuneme do luxusního Montreux, zde spatříme sochu jeho významného obyvatele, zpěváka Freddieho Mercuryho. Na závěr nás čeká procházka pobřežní promenádou lemovanou palmami k okouzlujícímu středověkému hradu Chillon. Zájemci budou mít možnost hrad navštívit.

Ve večerních hodinách se ještě budeme moci těšit na procházku po večerně nasvíceném historickém centru města SionSionu vévodí dva kopce viditelné již z velké dálky. Na jejich vršcích leží středověký hrad Tourbillon a bazilika Notre-Dame de Valère.

(4. DEN) Sobota 23. září
Prohlídka luxusního horského střediska Zermatt, nezapomenutelné výhledy na ikonický Matterhorn.

Po snídani odjezd autobusem Radynacestu do obce Täsch, ze které se vydáme vlakem do malebného horského městečka Zermatt, nejbohatší obce ve Švýcarsku, nad kterou se zdvihá švýcarská alpská dominanta – Matterhorn, který je považován za jednu z nejkrásnějších a nejpopulárnějších hor Evropy a je také nejfotografovanější horou světa. Společně se vydáme na prohlídku města, navštívíme hřbitov horolezců, kostelíček, zájemci Matterhorn Museum.

Dnešní den se ponese v duchu kouzelné přírodní podívané. Na výběr bude například nenáročná procházka nádhernou alpskou krajinou k soutěsce Gornerschlucht, kaňonu vyhloubeného řekou Gorner. Budeme mít možnost projít se kolem vodopádů přes dřevěné mostky, schůdky a být svědky této přírodní síly. Zájemci budou moci vyjet zubačkou na populární Gornergrat ve výšce 3 089 metrů n. m., ze kterého nás čeká fantastický výhled jak na Matterhorn, tak na ledovec Gornergletscher. Dále se nabízí také výjezd na Kleine Matterhorn (3 883 metrů n. m.), nejvýše položenou kabinovou lanovkou v Evropě či například výjezd na Rothorn (3 103 metrů n. m.), opět slibující jedinečná panoramata.

V odpoledních hodinách odjezd přes Furka Pass, jeden z nejvyšších alpských horských průsmyků, do ČR.

(5. DEN) Neděle 24. září
Noční transfer. Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.


Co už máte v ceně?

  • doprava autobusem Radynacestu
  • 2x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
  • 2x snídaně
  • cesta vlakem z Täsch do Zermattu a zpět
  • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

    <listyle="text-align: justify;">cestovní pojištění <listyle="text-align: justify;">vstupné na místě (včetně lanovek a zubaček) <listyle="text-align: justify;">příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč

Kde budete ubytováni?


Cestovní pojištění

  • EASY (35 Kč / den / osoba)
  • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)

Podrobnosti

Pasové a vízové povinnosti

Pro vstup do Švýcarska, pro období jenž nepřesáhne 3 měsíce, je vyžadován platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Při opakovaném turistickém pobytu (2 x ročně max. 3 měsíce) musí být min. 1 měsíc pauza.

Pro případ ztráty s sebou doporučujeme vzít cestovní pas i občanský průkaz. Doklady mějte na oddělených místech. 

Zdravotní podmínky

Cestovní pojištění pro pobyt ve Švýcarsku není povinné, ale doporučujeme si ho zajistit. S ohledem na finanční komplikace, které by mohly nastat v případě nutnosti lékařského ošetření z důvodů úrazu, dopravní nehody aj. Po návratu z cesty můžete požadovat finanční obnos od zdravotní pojišťovny, u které jste pojištěni.

Průkaz zdravotního pojištění mějte vždy u sebe, po celou dobu pobytu.


Organizátor zájezdu
Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o. se sídlem v Ostravě.
Pojištění proti úpadku sjednáno u ERV Evropská pojišťovna, a. s.


Můžete zaplatit teď jen 4 745 Kč a doplatek do 20. 8.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1