Západní Německo + PLAVBA ÚDOLÍM RÝNA + OCHUTNÁVKA VÍN


Představení

Název:Západní Německo + PLAVBA ÚDOLÍM RÝNA + OCHUTNÁVKA VÍNTyp zájezdu:Poznávací
Země:NěmeckoZpůsob dopravy:Autobusem

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
28054 30. 6. - 6. 7. 2021 (7 dní) Autobusem 11 990,00 Kč Rezervovat

Římské památky, středověké hrady, malebná údolí, horské poklady, lahodná vína… i tajuplná místa, o kterých se nepíše. Kde? U západních sousedů. Poznáte historické skvosty Trieru, projdete se po Rýnské promenádě v Beethovenově rodišti a objevíte působivý klášter ukrytý v pohoří Eifel. Dozvíte se perličky o Kolínském dómu, užijete si plavbu lodí, jízdu lanovkou, moderní Frankfurt i půvabný venkov. A okoštujete to nejlepší z vinic Porýní. Dopřejte si Německo jako nikdy předtím!

Autobusem z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně
Informace o odjezdu

Délka zájezdu  |  7 dní / 4 noci
Ubytování  |
  Wyndham Garden Lahnstein Koblenz ****
Strava  |
  Snídaně
Velikost skupiny  | 
 Do 40 osob
Průvodce  |
  Po celý zájezd


Program zájezdu

1. DEN | Středa 30. června:
Odjezd v pozdních večerních hodinách z jednotlivých nástupních míst.

2. DEN | Čtvrtek 1. července:
Prohlédneme si město Trier, rodiště Karla Marxe, pyšnící se římskými památkami. Pak se zastavíme ve vinařském Cochemu a na závěr se vydáme do Beethovenova rodného města Bonn, kde si užijeme pohled na Rýnskou promenádu.

Ráno bude naší první zastávkou Trier, který bývá označován jako nejstarší město v Německu. Město ležící na řece Mosel nabízí několik památek z dob Římské říše – např. Porta Nigra (brána z konce 2. století), amfiteátr pro 18 000 diváků, most přes Moselu nebo římské lázně.

Naší pozornosti neuniknou ani románská katedrála a sousední gotický kostel Panny Marie. Město je známé jako rodiště Karla Marxe. V jeho rodném domě se nachází muzeum a v roce 2018 byla v Trieru odhalena Marxova socha u příležitosti 200 let od jeho narození. V rámci volného času si užijeme posezení v některé z místních restaurací či hospůdek.

Odpoledne se krátce zastavíme v městečku Cochem ležícím v údolí Mosely. Cochem je známý díky zdejším vinicím, hradu nacházejícímu se nad městečkem a hořčici, která se vyrábí ve zdejším historickém mlýně.

Naší poslední zastávkou bude město Bonn. Rodiště hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena bylo v době studené války hlavním městem západní Spolkové republiky Německo.

Uvidíme budovu bývalého zámku, ve které dnes sídlí místní univerzita, městskou zahradu, ze které si užijeme pohled na Rýnskou promenádu a prohlídku zakončíme na hlavním náměstí Markt se starou radnicí a řadou restaurací a kaváren.

Večer odjedeme na ubytování.

3. DEN | Pátek 2. července:
Čeká nás malebné pohoří Eifel s nejkrásnějším klášterem Německa a středověkým hradem ze 13. století. Poté vyrazíme do Nürburgu, známého především fanouškům závodu Formule 1 díky slavnému okruhu Nürburgring.

Dnešní den strávíme v malebném pohoří Eifel, které se rozkládá na území spolkových zemí Porýní-Falc a Severní Porýní-Vestfálsko a částečně zasahuje i do Belgie.

Nejprve navštívíme benediktinský klášter Maria Laach, který byl založen roku 1093 a patří mezi nejkrásnější kláštery v Německu. Prohlédneme si klášterní areál, který je dodnes funkční a užijeme si výhledy na sopečné jezero Laacher See, které se nachází v blízkosti kláštera. Ke zdejším atrakcím patří i půjčení šlapadel a projížďka po jezeře.

Naší další zastávkou bude městečko Mayen, jehož dominantou je středověký hrad Genovevaburg z konce 13. století. V současné době se zde nachází muzeum Eifelu a hornické muzeum, jehož tunely se nachází v hloubce 16 metrů pod hradem.

Odpoledne se přesuneme západním směrem do Nürburgu, místa známého především fanouškům formule 1. Zdejší okruh Nürburgring se začal stavět v roce 1925 a později byl upraven do současné podoby. Nürburgring je nechvalně známý i nehodou rakouského pilota Nikiho Laudy v roce 1976. Prohlédneme si zdejší návštěvnické centrum, kde se dozvíme plno zajímavostí o tomto známém okruhu a závodech formule 1, které se zde konaly do roku 2013.

Naší poslední zastávkou bude malá vesnička Monreal nacházející se pod zříceninami hradů Löwenburg a Philippsburg. Projdeme se údolím říčky Elzbach, kde se nachází řada hrázděných domků včetně budovy radnice z poloviny 15. století.

Večer se vrátíme na ubytování.

4. DEN | Sobota 3. července:
Dnešek bude patřit slavné historii. Nejprve navštívíme město Cáchy s katedrálou, kde byl korunován i Karel IV. Následně se vypravíme do Kolína nad Rýnem, zhlédneme impozantní Kolínský dóm a bude i příležitost okoštovat místní pivo Kölsch.

Dnešní den strávíme prohlídkou dvou významných historických měst spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Naší první zastávkou bude město Cáchy ležící nedaleko hranic s Belgií a Nizozemskem.

Symbolem města je katedrála Panny Marie, která se začala stavět koncem 8. století za vlády Karla Velikého. V následujících stoletích zde bylo korunováno několik panovníků Svaté říše římské, mezi nimi i Karel IV. a jeho synové Václav IV. a Zikmund Lucemburský.

Uvidíme i další místní památky – gotickou radnici z poloviny 14. století nebo třeba dochovanou městskou bránu Ponttor ze stejné doby.

Odpoledne se přesuneme do čtvrtého největšího města Německa, do Kolína nad Rýnem, jehož historie sahá k přelomu letopočtu. Prohlídku započneme u 409 metrů dlouhého železničního mostu Hohenzollernbrücke, který spojuje kolínské čtvrti Altstadt a Deutz.

Naše kroky dále povedou ke katedrále svatého Petra (známé také jako Kolínský dóm), sídlu kolínského arcibiskupa a jedné z nejslavnějších gotických staveb v Německu. Zájemci budou moci vystoupat 533 schodů na vyhlídku z jižní věže a užít si úchvatný výhled na město a okolí.

Na závěr se projdeme v okolí katedrály a budeme mít možnost posedět v některé z místních restaurací. Milovníci piva si určitě nenechají ujít příležitost ochutnat místní pivo Kölsch, které se čepuje do speciálních sklenic zvaných Stange.

Večer se vrátíme na ubytování.

5. DEN | Neděle 4. července:
Celý den strávíme v údolí Rýna. Užijeme si krásné výhledy z pevniny i z paluby lodě. Uvidíme romantické údolí Loreley a projedeme se lanovkou nad soutokem Mosely a Rýna. Milovníci vína si přijdou na své ve vinařství Weindorf Koblenz.

Ráno se zastavíme u památníku Niederwalddenkmal, který připomíná sjednocení Německa v roce 1871. Odtud uvidíme protilehlá městečka Bingen a Rüdesheim am Rhein.

Poté se vydáme na dvouhodinovou plavbu po Rýně, během které uvidíme i známé údolí Loreley, které patří k nejromantičtějším místům v Německu, a doplujeme až do malebného městečka Sankt Goar, jemuž dominuje zřícenina hradu Rheinfels.

Odpoledne navštívíme Koblenz, významné historické město na soutoku řek Mosela a Rýn. Autobus nás vysadí u pevnosti Ehrenbreitstein, ze které si užijeme výhled na soutok řek a památník Deutsches Eck z konce 19. století.

Následovat bude jízda kabinovou lanovkou, která šikmo překračuje údolí řeky Rýn a sveze nás k cípu soutoku s řekou Mosely. Lanovka je dlouhá 890 metrů s převýšením 112 metrů a dokáže přepravit až 7 600 osob za hodinu, díky čemuž je označena za nejkapacitnější lanovku světa. Naskytne se nám tak pohled na Údolí horního Rýna zapsaného na seznamu UNESCO.  Nevynecháme ani návštěvu Starého města a možnost posezení v některé z místních restaurací nebo hospůdek.

Pro zájemce bude možnost navštívit místní vyhlášené vinařství Weindorf Koblenz a ochutnat vína z regionu Mosela a Porýní.

Večer návrat na ubytování.

6. DEN | Pondělí 5. července:
Naše putování Porýním završíme procházkou městečkem Limburg a návštěvou finanční metropole Frankfurt nad Mohanem. Vychutnáme si výhledy z věže Main Tower a s Německem se rozloučíme v bavorském Würzburgu.

Naší první zastávkou bude městečko Limburg an der Lahn, jehož dominantou je gotická katedrála sv. Jiří tyčící se na kopci nad řekou Lahn. Město je známé i díky hrázděným domům, kterých se zde nachází nespočet.

Odpoledne navštívíme Frankfurt nad Mohanem, největší město spolkové země Hesensko a známé finanční centrum, kde sídlí např. Evropská centrální banka.

Prohlédneme si historické centrum města rozprostírající se kolem náměstí Markt a nevynecháme ani moderní část města, kde se nacházejí mrakodrapy se sídly různých finančních institucí. Zájemci budou moci vyjet na vyhlídku věže Main Tower, která je umístěna ve výšce 198 metrů, a pokochat se tak panoramatickým výhledem z jedné nejvyšších budov Frankfurtu.

Předtím, než Německo opustíme, se ještě krátce zastavíme v bavorském městě Würzburg. Ačkoliv je Bavorsko známé jako kraj piva, Würzburg je městem vína, což dokládají četné vinice v okolí.

Hlavní městskou dominantou je barokní Würzburská rezidence z poloviny 18. století, která je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V blízkosti hlavního náměstí Marktplatz se nachází románský dóm, radnice nebo most Alte Mainbrücke, kde si můžete vychutnat víno a obdivovat výhled na pevnost Marienberg na kopci nad řekou Mohan.

Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR, návrat v nočních/brzkých ranních hodinách.

7. DEN | Úterý 6. července:
Příjezd zpět do ČR. Předpokládaný návrat v nočních/brzkých ranních hodinách.


To důležité - nepřehlédněte

Aktuální okolnosti
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek
Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Další podrobnosti
Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Vstupné na místě pro zájemce:

 • prohlídka okruhu Nürburgring: 7,50 EUR
 • jízda lanovkou: 8 EUR
 • věž Kolínského dómu: 5 EUR
 • vyhlídková věž Main Tower: 7,50 EUR

Co už máte v ceně?

 • autobusová doprava dle programu
 • 4x ubytování ve 4* hotelu
 • 4x snídaně
 • dvouhodinová plavba po Rýně
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • výběr sedadla v autobuse: 200 Kč/os.
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových či třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu během dne je možnost návštěvy restaurací či zakoupení jídla

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba) .......... 245 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba) .......... 420 Kč

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 29. 5.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1