Zimní Petrohrad + JANTAROVÁ KOMNATA + MOSKVA


Představení

Název:Zimní Petrohrad + JANTAROVÁ KOMNATA + MOSKVATyp zájezdu:Poznávací
Země:RuskoZpůsob dopravy:Letecky

Dostupné termíny

Číslo Termín Doprava Cena / 1 os.
27152 13. 1. - 19. 1. 2020 (7 dní) Letecky 25 990,00 Kč Rezervovat

Zažít druhé Vánoce… Proč ne? A hned dvojitou porci. Míříme za zimními krásami Petrohradu a Moskvy. Projdete se po Něvském prospektu, navštívíte slavnou Ermitáž i legendární Jantarovou komnatu. Na vlastní oči uvidíte největší zvon světa Car, budete obdivovat impozantní chrám Krista Spasitele, kouzelnou sváteční výzdobu ulic i parky s třpytivou sněhobílou pokrývkou. Dopřejte si pravou zimní pohádku a prožijte Rusko jako nikdy předtím!

Letecky z Prahy
Časy letů budou upřesněny před odletem nebo v pokynech.


Program zájazdu

1. DEN | Pondělí 13. ledna
Přílet do Petrohradu, transfer na hotel, ubytování. Podvečerní procházka nazdobeným městem.

V podvečer se vydáme na příjemnou procházku po Něvském prospektu, hlavní petrohradské tepně, která vede od Palácového náměstí a je plná kaváren, restaurací a historických budov. Během prohlídky navštívíme Kazaňskou katedrálu z počátku 19. století, kterou obepíná nádherná kolonáda. V katedrále probíhá nepřetržitá bohoslužba a je v ní skryta vzácná ikona Matky Boží Kazaňské.

Dále se přesuneme ke starému kupeckému dvoru Gostinyj dvor a navštívíme také pestrobarevný chrám Vzkříšení Krista na Krvi stojící na Gribojedově kanále.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. DEN | Úterý 14. ledna
Dnešní den věnujeme nejvýznamnějším petrohradským pamětihodnostem, v čele se Zimním palácem ukrývajícím slavnou obrazárnu Ermitáž.

Ráno se vydáme do zasněženého města ke katedrále sv. Izáka, která je druhou nejvyšší pravoslavnou katedrálou na světě. Poté nás bude čekat prohlídka Palácového náměstí, nejdůležitějšího prostranství města. Zde se v minulosti slavilo, demonstrovalo a carové odtud mluvili k lidu. Uprostřed náměstí se tyčí Alexandrův sloup se sochou anděla na vrcholu, který byl vztyčen na památku vítězství nad Napoleonem.

Zájemci budou moci navštívit jednu z nejslavnějších a největších uměleckých galerií na světě Ermitáž, která sídlí v prostorách Zimního paláce. Čekají tu na nás miliony exponátů ve více než 300 sálech a bude na každém z nás, kterou část úchvatné sbírky se rozhodne prozkoumat.

V odpoledních hodinách se podíváme ke slavnému křižníku Aurora, který v roce 1917 vypálil salvy a dal tím pokyn k zahájení útoku na Zimní palác a rozpoutání revoluce. 

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3. DEN | Středa 15. ledna
Dnes se vydáme do Kateřinského paláce v Carském selu a odpoledne uvidíme hrobky ruských carů v Petropavlovské katedrále.

Po snídani se vydáme směrem na jih od Petrohradu. Dorazíme k usedlosti Carské Selorozsáhlé carské rezidenci obklopené zasněženým parkem a zahradami, kde nasajeme pravou zimní atmosféru. Společně navštívíme Kateřinský palác a světoznámou Jantarovou komnatu, která byla původně vyrobena v dnešním Německu, ale později byla darována carovi Petru Velikému a převezena do Ruska. Na výzdobu komnaty bylo použito celkem šest tun cenného jantaru.

Po prohlídce komnaty se vydáme na procházku po přílehájícím palácovém parku. Dále bude možné individuálně navštívit i vedlejší Alexandrovský park, kde se nachází Alexandrovský palác či například dvanáct malých domečků postavených v čínském stylu.

V odpoledních hodinách se vrátíme do Petrohradu a vydáme se k Petropavlovské pevnosti, která je vstupní branou do města. V průběhu staletí sloužila nejrůznějším účelům, dnes je součástí komplexu Historického muzea. Půjdeme společně přes Strelku Vasiljevského ostrova ke katedrále sv. Petra a Pavla. Zde se nachází hrobky mnoha ruských carů a členů carských rodin, mimo jiné hrobka Petra Velikého a Kateřiny Veliké nebo hrobka celé vyvražděné rodiny posledního ruského cara Mikuláše II.

Návrat ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4. DEN | Čtvrtek 16. ledna
Zážitková jízda z Petrohradu do Moskvy Sapsanem dosahujícím rychlosti až 250 kilometrů za hodinu. Po příjezdu do Moskvy nás čeká příjemná procházka centrem města.

Vlaky Sapsan nasazené na trati Petrohrad–Moskva dosahují rychlosti až 250 kilometrů za hodinu a představují to nejmodernější, co můžete na ruských kolejích vidět. Cesta vlakem trvá cca čtyři hodiny.

Po příjezdu do Moskvy se společně ubytujeme a poté vyrazíme na procházku do centra města, kde si můžeme dát typickou ruskou večeři nebo se zahřát poctivým čajem.

Návrat na hotel ve večerních hodinách společně s průvodcem nebo individuálně.

5. DEN | Pátek 17. ledna
Společně se budeme věnovat Moskvě v „zimním kabátku“ a jejím nejznámějším místům jako např. Mauzoleum V. I. Lenina či Kreml. Zájemce čeká jedinečná možnost zabruslit si na Rudém náměstí.

Ráno se vydáme na notoricky známé Rudé náměstí, na němž se odehrály podstatné okamžiky z dějin města. Zájemci se budou moci podívat do kontroverze budícího Mauzolea V. I. Lenina. Neunikne nám ani směsice barev a tvarů v podobě impozantního chrámu Vasila Blaženého, uvidíme Kazaňský kostel a budeme mít čas na prozkoumání známého obchodního domu GUM. Navíc se před obchodním domem přímo na Rudém náměstí již tradičně nachází kluziště, takže si zájemci mohou zabruslit a užít si naplno tuto jedinečnou zimní atmosféru.

Odpoledne budeme pokračovat v prohlídce v srdci RuskaKremlu, odkud je celá federace ovládána již po staletí. Zde uvidíme hlavní Chrámové náměstí se čtyřmi nádhernými pravoslavnými chrámy, sídlo prezidentského úřadu, hlavní chrám Nanebevzetí Panny Marie i největší zvon na světě, Car

Následně půjdeme k budově slavného „Velkého divadla“Bolšoj těatr a kolem Státní dumy se projdeme po ulici Tverskaja, hlavní třídě s obchody a kavárnami, kterou lemují krásné měšťanské domy a paláce. Dorazíme až k památníku A. S. Puškina a budeme mít prostor k večeři s ochutnávkou některých ruských specialit nebo k nákupům.

V případě zájmu lze absolvovat večerní vyhlídku na zasněžené město z mrakodrapu Moscow City. Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

6. DEN | Sobota 18. ledna
Zimní procházkou si vychutnáme park Zaryadye nedaleko Kremlu a odpoledne zájemci návštíví Treťjakovskou galerii.

Po snídani se dopravíme do centra města a projdeme si starou kupeckou čtvrť Kitaj Gorod s množstvím historických domů a muzeí. Zavítáme také do zbrusu nového a ultramoderního parku Zaryadye, kde budeme moci obdivovat panorama Kremlu a centra města z unikátního vysokého mostu, který vede jen do poloviny řeky Moskvy.

Poté se vydáme k ohromnému chrámu Krista Spasitele, který vévodí panoramatu řeky Moskvy, a jehož původní stavba měla oslavovat ruské vítězství nad Napoleonem. Stalin tento chrám nechal strhnout, současná budova je replikou z konce 90. let. 

Odpoledne si zájemci budou moci užít návštěvu světoznámé Treťjakovské galerie, nejslavnějšího muzea v Moskvě, ve kterém lze vidět cenné ikony a obrazy ruských malířů od středověku až do počátku 20. století. Kolem galerie narazíme na velké množství restaurací a kaváren, v nichž se budeme moci po kulturním zážitku občerstvit. 

Na závěr dne nás čeká okružní jízda moskevským metrem, které je jedním z turistických magnetů města. Jeho stanice jsou opravdovými uměleckými díly a leckteré byly zapsány i na seznam světového dědictví UNESCO

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

7. DEN | Neděle 19. ledna
Individuální program pro nákupy či návštěvu památek, popřípadě některého z moskevských muzeí, vše v závislosti na čase odletu.

Po snídani v závislosti na letovém řádu možnost individuálního programu. Komu nebudou po chuti muzea, může volný čas využít k nákupům či si jen užít zimní atmosféru města. Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Petrohrad a Moskva – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • vlaková jízdenka z Petrohradu do Moskvy
 • 3x ubytování v 3* hotelu v Petrohradu
 • 3x ubytování v 3* hotelu v Moskvě
 • 6x snídaně
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vízum do Ruska: 2 400 Kč/os.
 • jízdné v navštívených městech
 • vstup do památek
 • doporučené kapesné: cca 18 000 RUB/os./pobyt
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel se snadným přístupem do centra Petrohradu a Moskvy
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky a mýdlo (dle typu hotelu)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce Petrohradu a Moskvy bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Cestovní pojištění

 • EASY (35 Kč / den / osoba) ..... 245 Kč
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč) ..... 720 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Fakultativní výlet do Carského Sela vč. Jantarové komnaty: dospělý 1 900 Kč, dítě 1 770 Kč, senior 1 770 Kč

Teď zaplaťte jen 12 995 Kč a doplatek do 13. 12.

Rezervace

Údaje objednavatele a termín

Osoba č. 1